Sayfalar

Hakkımızda


Dr. Dt. Feyza Gedik,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olmuştur.
Ardından aynı üniversitenin ortodonti ana bilim dalında doktora eğitimi için hak kazanmıştır.
5 yıl süren doktora eğitimini 2016 yılında “Piezoinsizyon tekniğinin ortodontik diş hareketi üzerine olan etkilerinin incelenmesi” konulu tezi ile başarı ile tamamlamıştır.
Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve çeşitli özel kliniklerde çalışarak hastalarına ortodonti alanında hizmet vermiştir.
Şu anda ise kariyerine 2020 yılında açmış olduğu ortodonti öncelikli estetik diş kliniğinde devam etmektedir.
Diş çapraşıklıklarının ve boşluklarının tedavisi, çeneler arası uyumsuzluklar, kapanış problemleri, gömük diş tedavileri, Invisalign (şeffaf plak tedavisi) vb. konular özel ilgi alanlarıdır.


Dr. Dt. Mehmet Gedik,

2010 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin ortodonti anabilim dalında doktora eğitimine başlamıştır.
2012 yılında ODTÜ “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışmasında “Dentofast Projesi” ile yarışmanın ana sponsoru Elginkan Vakfı Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür.
2013 yılında Kosgep desteği alarak ekip arkadaşları ile birlikte ilk şirketini kurdu ve ortodontik tedavinin süresini kısaltmayı hedefleyen mekanik vibrasyon cihazını geliştirmiştir.
Geliştirdiği vibrasyon cihazını “Farklı sürelerdeki mekanik vibrasyonun ortodontik kuvvete bağlı oluşan kök rezorpsiyonuna etkisinin değerlendirilmesi: Mikro-BT çalışması” konulu doktora tezinde kullanmıştır.
2015 yılında doktora eğitimini başarıyla tamamlayarak ortodontist unvanı almıştır.
2020’ye kadar birçok özel diş kliniğinde ortodonti alanında hastalarına hizmet verdi.
2020 yılında Ordu şehrinde eşi Dr. Feyza Gedik ile birlikte Ordu Ortodonti kliniğini kurmuş olup şuanda kendi kliniklerinde beraber çalışmaktadırlar.